Kaip įgyti kosmetiko kvalifikaciją

Rugilė Uždavinytė
2023-05-04
4 minutės
Instagram iconFacebook iconLinkedin icon

Kosmetikas arba kosmetologas - tai licencijuotas grožio specialistas, galintis atlikti įvairias estetines veido ir kūno odos priežiūros procedūras, rankų ir kojų odos bei plaukų procedūras - dirbant tiek privačiai, tiek grožio paslaugas teikiančioje įmonėje.

Kosmetikas naudojasi kosmetologine įranga, įrankiais ir aparatūra bei specialiomis medžiagomis. Nenuostabu, jog tai didelės atsakomybės reikalaujanti profesija - naudojantis šiais įrankiais netinkamai, visuomet išlieka rizika pažeisti kliento odą. Dėl šios priežasties, norint legaliai teikti tam tikras grožio paslaugas (ypač invazines procedūras, injekcijas ir pan.) tiek Lietuvoje, tiek daugumoje pasaulio šalių, būtina turėti kosmetiko išsilavinimą ir tai įrodantį diplomą / licenciją.

Kaip atrodo kosmetiko darbas?

Odos priežiūros procedūrų atlikimas - itin plati sritis. Kosmetikai atlieka visą galybę skirtingų kūno odos priežiūros procedūrų - nuo veido valymo iki rankų ir kojų ar bikinio depiliacijos, masažo ir makiažo. Tačiau iš esmės galima išskirti šias populiariausias kosmetiko darbo sritis:

 • Veido, bikini srities, rankų ir kojų plaukų šalinimas;
 • Estetinės nagų procedūros (manikiūras ir pedikiūras);
 • Makiažas;
 • Masažas;
 • Invazinių odos priežiūros procedūrų atlikimas (pvz. hialurono injekcijos);
 • Aparatinių ir neaparatinių neinvazinių veido ir kūno odos procedūrų atlikimas (pvz. veido valymas);
 • Lengvų odos ligų gydymas (paraudimas, niežėjimas ir panašiai).


Kokie žingsniai būtini norint tapti kosmetiku?

Lietuvoje kvalifikuoti veido ir kūno odos priežiūros specialistai rengiami profesinėse mokyklose bei valstybės akredituotose akademijose su valstybiniais programų kodais.

Norint sėkmingai tapti veido ir kūno odos priežiūros procedūrų specialistu ir įgyti valstybinį kosmetiko profesijos pažymėjimą, būtina atitikti šiuos kriterijus bei žingsnius:

1. Turėti bent pagrindinį išsilavinimą (10 klasių)

Kaip žinia, Lietuvos profesinės mokyklos priima jaunuolius, turinčius bent pradinį 10 klasių išsilavinimą. Sėkmingai pabaigus 10 klasių, mokinys gali drąsiai stoti į vieną iš norimų grožio programų.

2. Pasirinkti kosmetiko studijų programą

Modulinė profesinio mokymo programa - populiariausias pasirinkimas norintiems įgyti kosmetiko kvalifikaciją. Ją siūlo daug šalies profesinių mokyklų, mokymo centrų ir privačių grožio akademijų.

Kosmetiko modulinė profesinio mokymo programa parengia kvalifikuotus grožio specialistus. Pabaigus mokslus, studentui suteikiamas valstybinis kosmetiko pažymėjimas.

Kursų metu studentai mokomi įvairių įgūdžių. Kosmetiko modulinė profesinio mokymo programa paprastai įtraukia tokius modulius:

 • Veido ir kūno odos priežiūros procedūrų atlikimas;
 • Rankų ir kojų odos procedūros;
 • Makiažas;
 • Depiliacijos;
 • Masažas;
 • Neinvazinių veido ir kūno odos procedūrų atlikimas;
 • Grožio paslaugų teikimo veiklos organizavimas.

Dirbant šio tipo darbą, kosmetikas naudojasi kosmetologine įranga, įrankiais ir aparatūra, tad modulinė profesinio mokymo programa paprastai apima ne tik pačių kūno odos priežiūros procedūrų mokymus, bet ir suteikia šiai kvalifikacijai būtinų žinių, susijusių su naujausiomis technologijomis, aparatais, medžiagomis. Būsimi specialistai mokomi, kaip paruošti darbo vietą neinvazinių veido ir kūno odos procedūrų metu ir užtikrinti kūno odos priežiūros procedūrų saugumą ir efektyvumą.

Dauguma šalies kosmetologijos sudijų programos kainuoja apie 5000 eurų metams. Kai kuriose akademijose kosmetiko modulinė profesinio mokymo programa gali būti kompensuojama Užimtumo tarnybos.

3. Įgyti bent minimalios darbo patirties ar praktikos

Vien sėkmingai pabaigti kosmetologo studijas nepakanka norint iškart įsidarbinti prestižiniame grožio salone. Veido ir kūno odos priežiūros procedūros, rankų ir kojų plaukelių šalinimas bei invazinių ir neinvazinių veido ir kūno procedūrų atlikimas yra didelė atsakomybė, kaip ir bet koks sąlytis su kliento oda.

Pabaigus studijas, jauniesiems kosmetologams rekomenduojama atlikti praktiką pas patyrusius kolegas: stebėti, kaip kosmetikas naudojasi kosmetologine įranga, atlieka veido ir kūno odos priežiūros procedūras, kaip naujamasi specialia įranga, įrankiais ir aparatūra ir tik tuomet pradėti patiems dirbti su klientų oda.

Ko gali tikėtis dirbant kosmetiku grožio paslaugas teikiančioje įmonėje?

Kaip jau minėjome, odos priežiūros procedūrų atlikimas yra didelio kruopštumo ir atsakomybės reikalaujantis darbas. Net ir odos vientisumo nepažeidžiančioms procedūroms, arba neinvazinių veido ir kūno odos procedūrų metu, yra būtina užtikrinti aukščiausio lygio profesionalumą.  Kosmetiko modulinė profesinio mokymo programa yra svarbus kriterijus įsidarbinant grožio paslaugas teikiančioje įmonėje, nes tai įrodo, jog turite visas reikalingas kompetencijas. Turint valstybinį pažymėjimą, galite užsitikrinti geriausias įsidarbinimo galimybes (lyginant su nekvalifikuotas specialistais, kurie yra išėję tik pavienius kursus).

Kalbant apie algos lūkesčius, viskas priklauso nuo salono, kuriame dirbsite - o galbūt išvis ketinate dirbti savarankiškai? Statistiniais duomenimis, kosmetologas Lietuvoje gali uždirbti iki 1 151 EUR per mėnesį, tačiau talentingi, puikias rekomendacijas gaunantys kosmetikai dirbdami nepriklausomai gali lengvai uždirbti net ir dvigubai.

Išmanus kosmetiko paslaugų teikimo veiklos organizavimas - esminė sąlyga užsitikrinant gerą užmokestį. Watalook programėlė meistrams turi daugybę funkcijų, kurios gali palengvinti kosmetiko klientų užsakymų valdymą, apskaitą ir net internetinio marketingo strategiją.

Apibendrinant - sėkmingai pabaigti grožio specialisto mokslai arba juos atitinkanti kosmetiko modulinė profesinio mokymo programa ir teisingas paslaugų teikimo veiklos organizavimas (kartu derinant išmanius darbo planavimo įrankius) padės su laiku ir šiek tiek praktikos tapti sėkmingu kosmetiku ir be rūpesčių išgyventi iš šios profesijos.

Panašūs įrašai

Kaip gudrumas ir tikėjimas savimi padėjo Victoriai Boro tapti grožio verslo sėkmės etalonu

Naujausiame Watalook epizode kalbiname vieną labiausiai įkvepiačių nagų verslo asmenybių - Victoria Boro, kuri dalijasi savo genialia išmintimi ir patirtimi

SKAITYTI
Gintarė Pribuišė - meistrė, tikinti, jog savo darbą būtina dirbti tik su meile

Gintarė Pribuišė - viena pavyzdingiausių permanentinio makiažo meistrių, visko pasiekusi tik ilgo ir kruopštaus darbo dėka

SKAITYTI
Nuo turizmo administravimo iki stilingiausio nagų salono Užupyje: Ievos Viščinytės istorija

Fingers Crossed Nails Studio įkūrėja Ieva Viščinytė dalijasi, ką jai teko pereiti, kad galiausiai įkurtų vieną stilingiausių nagų studijų Vilniuje.

SKAITYTI
Meistrė ir mokytoja iš didžiosios M: Polina Zinger apie Lietuvos nagų industriją

Viena populiariausių Watalook nagų meistrių ir mokytojų Polina Zinger pasakoja apie savo pašaukimą ir darbo principus

SKAITYTI
Klientų neatsiginantis barberis Ramūnas Pocius - apie žmogiškumą ir paprastumą versle

Vienas pirmųjų Klaipėdos barberių Ramūnas Pocius dalijasi apie savo verslą ir pagrindinius savo darbo principus - paprastumą ir žmogiškumą.

SKAITYTI
Indrė Širkienė - kaip susikurti savo identitetą ir jį komunikuoti grožio versle

Sužinok kaip ir nuo ko pradėti komunikuoti socialiniuose tinkluose, kokių klaidų nedaryti ir kaip surinkti didesnę auditoriją.

SKAITYTI
Kardinalūs karjeros posūkiai atsiperka: “Nagų Džiunglės” įkūrėjos Raimondos istorija

Šiame epizode kalbamės su ypač gerai žinoma Lietuvoje nagų meistre - Raimonda arba dar kitaip atpažįstama kaip Nagų Džiunglės.

SKAITYTI
Kaip nagų meistrė Greta Rum susikūrė savo grožio imperiją

Šiame epizode kalbamės su vieno pirmųjų grožio salonų, prisijungusių prie Watalook, savininke bei manikiūro meistre - Greta Rum.

SKAITYTI
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Tapk Watalook Bendruomenės Nariu